В Україні запровадять єдиний рахунок для сплати податків і зборів


Верховна Рада ухвалила в другому читанні й у цілому два закони, спрямовані на запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За ухвалення закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (№ 1049) проголосували 255 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів, передає УНІАН.

За закон про внесення аналогічних змін до Податкового кодексу України (№ 1051) проголосували 274 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Як заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков, усі поправки до законопроектів після першого читання були враховані.

Як зазначив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев, запровадження єдиного рахунку вирішить проблему переплати податків підприємцями.

«Ми запровадили цим законом норму, згідно з якою, якщо підприємець перераховує гроші на єдиний рахунок, його податкове зобов’язання вважається виконаним», – сказав він.

За його словами, через єдиний рахунок можна сплачувати податки не лише до державного бюджету, а й місцеві податки. Також єдиний рахунок синхронізується з електронним кабінетом платника податків.

При цьому Гетьманцев зазначив, що на сьогодні Державна податкова служба та Казначейство не готові запроваджувати цей механізм відразу, й на підготовку систем їм дається час до 2021 року.

Також голова профільного комітету зазначив, що важливою нормою в цих законах є заборона на накладення арешту на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ.

«Про це просив бізнес, про це нас просило Міністерство фінансів тривалий час», – додав він.

В Україні з 1 жовтня набрали чинності нові реквізити рахунків для зарахування податків, зборів та інших платежів до державного та місцевих бюджетів відповідно до стандарту IBAN.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/-v-ukrayini-zaprovadiat-yedynyy-rakhunok-dlia-splaty-podatkiv-i-zboriv/” Об этом сообщает gulliverpress.in.ua со ссылкой на СМИ.